OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

Сухість шкіри під час менопаузи: чому це відбувається?

Свербіж, в’янення, сухість – перші три шкірні реакції, які є в переліку менопаузальних змін. І саме сухість турбує жінок найчастіше. Шкіра не може втримати вологу й нам варто розібратися чому.

Сухість шкіри під час менопаузи: чому це відбувається?

Сухість шкіри в період менопаузи – поширене явище

Нещодавнє опитування 3875 жінок у постменопаузі старше 40 років показало, що 36,2% страждають від сухості шкіри.

Сухість є одним з серйозних клінічних проявів вікових змін обличчя у жінок під час постменопаузи. Зниження рівня естрогену та прогестерону в організмі жінки спричиняє порушення кислотно-лужного балансу та збезводнення дерми й епідермісу.

У 50 років рівень pH в організмі змінюється й здатність шкірного бар'єра утримувати вологу погіршується, метаболізм сповільнюється. Внаслідок цього виникає сухість, шкіра стає тьмяною, втрачає пружність та еластичність.

Основні симптоми

  • стягнена шкіра після плавання або прийняття душу;
  • лущення та відшарування епідермісу;
  • тріщини на руках і ногах;
  • свербіння шкіри;
  • сірий, тьмяний відтінок шкіри.
Сповільнюється відновлення кератиноцитів (клітин, що становлять 90% поверхневого шару шкіри) і старі клітини накопичуються на поверхні епідермісу. Внаслідок цих змін погіршується стан ліпідного бар'єра та його здатність до гідратації, з’являється сухість шкіри під час клімаксу.

Через погіршення стану ліпідного бар'єра і з’являється сухість шкіри під час клімаксу.

Д-р Кароліна Копеч

Крім того, в організмі зменшується кількість гіалуронової кислоти, через вплив спеціального ферменту під назвою гіалуронідаза. Це стає причиною втрати пружності та погіршення здатності шкірного покриву утримувати воду.

Варто запам’ятати:

  • Сухість шкіри обумовлена ​​відсутністю гідратації, що, у свою чергу, спричинена зниженням рівня естрогену.
  • Коли гормональний баланс в організмі порушується, ваша шкіра не може функціонувати належним чином і, як наслідок, з’являються проблеми з утриманням достатньої кількості вологи всередині.

Популярне

Менопауза: все про вашу шкіру та гормональні зміни

Краса та шкіра

Менопауза: все про вашу шкіру та гормональні зміни

Головна місія Vichy Laboratoires – продовжити дослідження менопаузи, щоб просунути на новий рівень ті знання, які ми вже маємо. Таким чином ми зможемо забезпечити щоденну підтримку жінкам у цей складний період

Читати статтю

Догляд за шкірою під час менопаузи: що є найкращим?

Краса та шкіра

Догляд за шкірою під час менопаузи: що є найкращим?

Для правильного догляду за шкірою під час менопаузи рекомендується використовувати засоби, які допоможуть усунути сухість та покращити щільність шкіри. Також дуже важливими є їжа та спосіб життя. В цій статті ми поділимося з вами найкращими порадами.

Читати статтю

Шкіра під час менопаузи: які гормональні зміни впливають на неї

Краса та шкіра

Шкіра під час менопаузи: які гормональні зміни впливають на неї

Менопауза – неймовірно складний процес, який супроводжується багатьма симптомами з боку внутрішніх органів. А оскільки шкіра – справжній індикатор стану вашого організму, вона першою сигналізує про зміни всередині.

Читати статтю

Як допомогти шкірі під час менопаузи: поради з догляду

Краса та шкіра

Як допомогти шкірі під час менопаузи: поради з догляду

Менопауза – це індивідуальний шлях для кожної жінки, пов'язаний з генами та сімейною спадковістю. Окрім цього, існує також ряд зовнішніх факторів, з якими можна впоратись завдяки правильному догляду за шкірою. Ми тут, щоб допомогти вам зрозуміти, що відбувається та як цьому протистояти.

Читати статтю

go to top