Що таке фактор захисту від сонця (SPF) і чому він такий важливий?
Ближче до літа ми починаємо радіти першим сонячним променям, і в цей час як ніколи важливо захищати нашу шкіру. Захист від сонця має бути невід’ємною частиною щоденного догляду за шкірою протягом року, а також необхідною умовою для збереження шкіри здоровою та доглянутою. Один із найважливіших аспектів цих засобів — сонцезахисний фактор або SPF. Це значення вказує на рівень захисту сонцезахисного засобу щодо ультрафіолетових променів UVB.
Що таке SPF?
До перебування на сонці потрібно ставитися з обережністю, оскільки необхідно захиститися від UVA і UVB променів, надмірний вплив яких може спричиняти сонячні опіки шкіри, передчасне старіння і, що найважливіше, рак шкіри.
Захист від ультрафіолетового (УФ) випромінювання має важливе значення, коли йдеться про догляд за шкірою протягом усього року, а надто в літні місяці. Основним показником ступеня захисту, який забезпечує засіб від ультрафіолетових променів типу В, є показник, відомий як сонцезахисний фактор (SPF).
Але що таке SPF? Це значення вказує на те, у скільки разів сонцезахисний засіб збільшує природний захист шкіри від сонячних опіків. Отже, якщо ми використовуємо фактор захисту 30, це означає, що ми множимо природний захист на 30. Іноді цей показник пов'язують із часом, тобто з періодом, протягом якого шкіра згоратиме в 30 разів довше. Але завжди потрібно пам'ятати, що це залежить від години дня, місця, пори року та індивідуальних особливостей шкіри. Так чи інакше, важливо оновлювати сонцезахисний крем кожні 2 години під час інтенсивного перебування на сонці.
Варто пам'ятати, що ця цифра є приблизною. Інші чинники, такі як потовиділення, купання, активність, яку ми збираємося виконувати на сонці, а також фототип шкіри або інтенсивність сонячного випромінювання, треба враховувати, щоби підібрати частоту нанесення та засіб, які якнайкраще відповідатимуть вашим потребам.
Зараз є розмаїття сонцезахисних засобів, різних типів та рівнів захисту, — який ви оберете, залежатиме від типу вашої шкіри, характеру опромінення та способу життя. Зауважте, що незалежно від фактора захисту, жоден продукт не захищає на 100% від сонячного випромінювання, а отже, і від його наслідків. Тому потрібно час від часу поновлювати його, а також супроводжувати іншими заходами захисту, наприклад, сонцезахисними окулярами, одягом та головними уборами.
Які є різновиди сонцезахисних кремів?
Що стосується захисту шкіри, то сонцезахисні засоби загалом поділяються на два типи: фізичні та хімічні сонцезахисні засоби.
● Фізичні сонцезахисні засоби містять у своїй системі фільтрації фізичні фільтри SPF або, як їх іще називають, мінеральні. Здебільшого вони діють як відбивачі ультрафіолетового випромінювання.
● Що стосується хімічних фотозахисних засобів, то до їх складу входять хімічні фільтри SPF, також відомі як органічні. Вони поглинають сонячне випромінювання і запобігають проникненню сонячних променів у шкіру.
Важливо зазначити, що є сонцезахисні засоби, які поєднують у собі хімічні та фізичні фільтри СПФ, тобто мають змішану систему фільтрації. Під час вибору сонцезахисного крему треба враховувати тип шкіри, особисті вподобання, активність, яку ви плануєте виконувати, та рівень захисту продукту.
Фізичні сонцезахисні засоби
Запорукою збереження здорового вигляду шкіри є уникнення впливу сонячних променів, тому захист від ультрафіолету є вкрай важливим. Для цієї мети відмінно підійдуть фізичні сонцезахисні засоби. Вони містять мінеральні фільтри, які відбивають випромінювання, і можуть захищати як від UVA, так і від UVB променів, або тільки від UVB променів, залежно від того, як вони інтегровані в систему фільтрації. Засоби СПФ можуть містити фізичні фільтри, перелік яких зазвичай включає такі речовини, як-от оксиди цинку та діоксид титану.
Переваги фізичних сонцезахисних засобів
Толерантність
СПФ на фізичних фільтрах зазвичай дуже добре переносяться, тож їх часто рекомендують для чутливої та реактивної шкіри.
Фотостійкість
Фізичні фільтри SPF мають дуже високу стабільність під впливом сонця без втрати ефективності.
Недоліки фізичних сонцезахисних засобів
Утім, сонцезахисні засоби з використанням лише фізичних фільтрів можуть мати певні недоліки.
Залишають сліди на шкірі
Особливо, якщо засіб виготовлено без зменшення розміру частинок. У такому разі під час використання можуть утворюватися неохайні білі плями на шкірі.
Щільність
Сонцезахисний крем із фізичними фільтрами може бути густішим та важчим для нанесення, що зумовлює неприємні відчуття під час нанесення та розподілення.
На щастя, останні інновації дали змогу розробити легші фізичні сонцезахисні засоби з дуже малими розмірами частинок, які покращують косметичний ефект і роблять щоденне використання більш комфортним
Хімічні сонцезахисні засоби
Фізичні і хімічні фільтри — яка різниця? Як альтернатива фізичним, хімічні сонцезахисні засоби, що містять органічні фільтри, діють не через відбиття УФ-випромінювання, а через його поглинання.
Переваги використання хімічного сонцезахисного крему
Основні переваги сонцезахисних засобів із хімічними фільтрами:
Легкість
Хімічні фільтри нового покоління є розчинними, тому наносяться на шкіру без білих слідів.
Вибірковість
Оскільки хімічні фільтри СПФ здатні поглинати випромінювання специфічної довжини, ми отримуємо дуже ефективний захист окремо проти UVB та UVA променів, або фільтри, які працюють як проти UVB, так і проти UVA.
Безпека
Хімічні фільтри, як і фізичні, гарно переносяться, і відповідно до проведених досліджень із безпеки, їх дозволено застосовувати у сонцезахисних засобах.
СПФ на хімічних фільтрах дуже поширені, тож вам просто потрібно переконатися, що ви вибираєте продукт відповідно до ваших потреб і з широким спектром захисту, аби захиститися від ультрафіолетового випромінювання.
Якими бувають сонцезахисні фактори?
Найважливіше — вибирати сонцезахисні засоби широкого спектра дії, щоби забезпечити захист як від UVB, так і від UVA випромінювання. Якщо поглянути на різні рівні, то можна побачити відсоток фільтрації UVB, який пропонує кожен із них:
SPF15 — 93%.
SPF30 — 97%.
SPF50 — 98%.
SPF50+ — 99%
Важливо також враховувати, що жоден сонцезахисний крем не може заблокувати 100% променів, тому потрібно поєднувати його з іншими елементами захисту від сонячного випромінювання (одягом, капелюхом, сонцезахисними окулярами, парасолькою). Додатково, для підтримання його ефективності важливо регулярно повторно наносити сонцезахисний крем, особливо коли ми перебуваємо під інтенсивним сонячним промінням та після кожного купання.
Наразі доступні засоби з різними індексами. Європейський Союз рекомендує використовувати наступну класифікацію:
● Низький захист: SPF6 та SPF10.
● Середній захист: SPF15, SPF20 та SPF25.
● Високий захист: SPF30 та SPF50.
● Дуже високий захист: SPF50+.
SPF50+
SPF50+ забезпечує дуже високий рівень захисту. Особливо рекомендується людям зі світлою, чутливою та схильною до сонячних опіків шкірою. Також важливо поєднувати його із фізичним захистом від сонячних променів, наприклад, одягом і головними уборами. Обов'язково перевіряйте, чи сонцезахист є водостійким. Якщо ні, краще уникати купання, аби не допустити змивання крему. Навіть якщо засіб водостійкий, не забувайте наносити його повторно після купання. Також, під час інтенсивного сонячного випромінювання обов'язково поновлюйте захист кожні 2 години.
SPF50+
Сонцезахисний крем для обличчя SPF50+ означає, що продукт має щонайменше SPF60 і вище. Рекомендується людям зі світлою шкірою, які не засмагають або мають чутливу шкіру. Як і будь-який сонцезахисний засіб, його потрібно наносити з періодичністю кожні дві години або частіше, якщо ви пітнієте, займаєтеся спортом або після кожного купання, незалежно від того, чи є сонцезахисний засіб водостійким.
SPF30
Одним зі способів захистити шкіру від небезпечного впливу ультрафіолетового випромінювання є застосування засобів для догляду за шкірою з SPF30. Ці продукти забезпечують високий захист від UVB-променів. Найчастіше призначені для світлої та помірно смаглявої шкіри, яка легко засмагає.
Бажано наносити сонцезахисний крем вдома, перед виходом на сонце, і повторно наносити кожні дві години. Аби запобігти зниженню захисту від сонця під час водних процедур або під час потовиділення, рекомендується використовувати водостійку версію засобу й наносити його після кожного купання.
SPF15
Ультрафіолетові промені є основною причиною пошкодження шкіри. SPF15 у засобах — це середній рівень захисту. Навіть із таким рівнем SPF, якщо наносити сонцезахисний крем правильно та в достатній кількості, він може зменшити або запобігти появі сонячних опіків. Щобільше, аби захистити шкіру, бажано триматися подалі від сонця, а надто в середині дня, між полуднем і 16:00 годинами. Підказка: уникайте перебування на сонці, коли ваша тінь менша за ваш зріст.
УВА-промені та їх шкода для шкіри
Тривалий вплив ультрафіолетових променів здатен завдати шкоди нашій шкірі, спричиняючи передчасне старіння, зморшки, провисання, гіперпігментацію і навіть рак шкіри. Сонячні промені можуть проникати глибоко в шкіру й пошкоджувати волокна колагену та еластину, що призводить до погіршення структури та текстури шкіри. Щоб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, важливо вживати запобіжних заходів:
● Носіть захисний одяг, наприклад, капелюхи, сонцезахисні окуляри та сорочки з довгими рукавами, аби вберегти шкіру від сонячних променів.
● Обов'язково використовуйте сонцезахисний крем широкого спектра дії, який захищає як від UVB, так і від коротких та довгих UVA променів. Є різні способи визначення здатності засобу захищати від ультрафіолету. На сонцезахисному засобі ви можете побачити символ UVA в колі, який означає, що він має рівень захисту від UVA-променів не менш як третина захисту від UVB-променів (що відповідає вимогам законодавства ЄС). Для оцінки рівня захисту шкіри від UVA-променів використовується метод визначення РРD (Persistent Pigment Darkening). UVА-PF — це фактор захисту від UVA-випромінювання.
Водночас важливо знайти баланс між перевагами та ризиками впливу ультрафіолету й дотримуватися всіх потрібних заходів, щоб належним чином убезпечити свою шкіру.
Виберіть сонцезахисний крем, який найкраще відповідає вашому типу шкіри та потребам
Який сонцезахисний крем вибрати? У питанні захисту шкіри від шкідливого впливу сонця варто пам'ятати про декілька важливих моментів.
Якщо ви плануєте плавати або займатися активностями, через які будете пітніти, розгляньте можливість використання водостійкої та/або стійкої до поту формули. Вони краще утримуватимуться на шкірі, що забезпечує більш надійний захист.
Якщо у вас суха або жирна шкіра, також важливо ретельно підібрати текстуру. Сьогодні в сегменті сонцезахисних засобів є все: від кремових текстур до легких лосьйонів, водних флюїдів або навіть двофазних розчинів.
Також враховуйте тип активностей, якими ви плануєте займатись, інтенсивність сонячного випромінювання і те, як ваша шкіра реагує на сонце.
Нарешті, важливо підібрати сонцезахисний засіб, яким ви будете користуватися. Не має значення, чи віддаєте ви перевагу крему, лосьйону, спрею або стіку, шукайте формулу, яка вам сподобається і якою ви будете користуватися регулярно.
У лабораторіях Vichy ми пропонуємо різноманітні фотозахисні засоби з багатьма текстурами та формулами, які забезпечують надійний захист, адаптуються до вашої шкіри та вашого способу життя.
Capital Soleil сонцезахисний невагомий флюїд SPF 50+ проти ознак фотостаріння шкіри обличчя
Сонцезахисний засіб для обличчя з SPF50+ Капіталь Солей, щоденний невагомий флюїд проти ознак фотостаріння шкіри— це засіб із широким спектром захисту від ультрафіолетових променів UVB та UVA, який допомагає помітно зменшити ознаки старіння шкіри, спричинені впливом сонячних променів. У його формулі використано технологію Netlock, яка забезпечує рівномірний розподіл сонцезахисних фільтрів на шкірі, а також стійкість і надійність покриття. До складу засобу входять також пептиди з антивіковими властивостями та ніацинамід, відомий своєю здатністю сприяти вирівнюванню тону шкіри, а також вулканічна вода Vichy, до складу якої входить 15 мінералів, що зміцнюють шкірний бар'єр.
Капіталь Солей, щоденний невагомий флюїд проти ознак фотостаріння шкіриСПФ 50+ для обличчя від Vichy не лише захищає, але й бореться з пігментними плямами та втратою еластичності завдяки своїй антивіковій дії. Підходить для всіх типів шкіри й має невагому текстуру водного флюїду. Важливо, цей продукт міцно тримається на шкірі та не подразнює очі.
Сонцезахисний водостійкий спрей-флюїд для тіла Capital Soleil SPF 30+
Сонцезахисний водостійкий СПФ-спрей для тіла Капіталь Солей з SPF30 забезпечує чотири рівні захисту від сонячного випромінювання: захист від UVB, UVA, довгих UVA-променів, а також антиоксидану дію, яка нейтралізує та зменшує вплив вільних радикалів на шкіру. Його ультралегка формула є гіпоалергенною та підходить для всіх типів шкіри. Засіб швидко поглинається, забезпечуючи невидимий фініш, залишає шкіру м'якою та захищеною.
Сонцезахисний водостійкий спрей-флюїд для тіла Capital Soleil SPF 50+
Капіталь Солей, сонцезахисний водостійкий спрей-флюїд для тіла, SPF50+— сонцезахисний засіб широкого спектра дії з дуже високим ступенем захисту, що фільтрує UVA, UVB та довге UVA випромінювання. Крім того, він має антиоксидантну дію, яка допомагає захистити шкіру від дії вільних радикалів. Водостійкий, з легкою текстурою та прозорим покриттям, цей сонцезахисний спрей є ідеальним продуктом для активного відпочинку.
Спрей-флюїд для тіла з SPF50+ створений на основі поєднання вулканічної води Vichy, гіалуронової кислоти та запатентованої технології NETLOCK.
Коли потрібно застосовувати сонцезахисний крем?
Щоб забезпечити оптимальне покриття та захист, експерти рекомендують рясно наносити сонцезахисний крем. Радимо наносити його вдома, перед виходом на вулицю, а також оновлювати після того, як ви опинитеся під дією сонячного випромінювання. Повторно наносьте крем кожні 2 години інтенсивного перебування на сонці або після кожного купання чи коли ви спітніли. Навіть якщо продукт водостійкий, наносьте його на всі відкриті ділянки й не забувайте про потилицю, лоб, вуха і ступні ніг. Щедро нанесіть засіб на шкіру, а якщо ви використовуєте спрей, не забудьте злегка помасажувати шкіру після розпилення для досягнення рівномірного покриття.
Дотримання цих прийомів нанесення SPF — це запорука безпечного відпочинку на свіжому повітрі із мінімізованим ризиком сонячних опіків і пошкоджень шкіри.