OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

Previous

ЩО ТАКЕ МІКРОБІОМ ШКІРИ ГОЛОВИ?

Що таке мікробіом шкіри голови?

Мікробіом - це невидима екосистема живих мікроорганізмів, яка є невід'ємною частиною поверхні шкіри голови і складається в основному з бактерій (в першу чергу, Staphylococcus epidermidis і Propionibacterium acnes), а також дріжджів (з сильним переважанням Malassezia restta) .
На 1см2 шкри голови розміщіюються мільйони цих мікроорганізмів! Як і в будь-якій екосистемі, ці організми зазвичай живуть в рівновазі один з одним і з шкірою голови, що забезпечує їх необхідними поживними речовинами, головним чином через піт і шкірний покрив. Що стосується шкіри обличчя і тіла, роль цього мікробіома полягає в захисті шкіри від патогенних мікроорганізмів. У кожної людини є свій індивідуальний мікробіом, і він може змінюватися в залежності від пори року або навіть в один і той же день.

Чим мікробіом шкіри голови відрізняється від мікробіому  шкіри інших частин тіла?

У порівнянні з шкірою голови, популяції бактерій і дріжджів, які живуть на поверхні шкіри, дуже різні. Вони також сильно різняться в залежності від області тіла, в якій вони живуть, тому що вони ідеально адаптуються до навколишнього середовища. Наприклад, бактеріальні види, присутні під нашими пахвами - область, яка виробляє багато поту - зовсім не такі, як на наших передпліччях.

Мікробом голови насправді найбільше схожий на мікробіом чола, оскільки виділення поту і шкірного сала в обох цих зонах схожі, хоча присутність волосся на шкірі голови, звичайно, робить цю область унікальною.

Які останні наукові відкриття в області мікробіому шкіри голови?

Після точного визначення основних бактеріальних і дріжджових колоній на шкірі голови (1), дослідження в L'Oréal дозволили нам визначити інші потенційні функції для цього мікробіому. Нещодавно ми виявили, що бактерії Cutibacterium насправді можуть бути джерелом вітамінів і незамінних амінокислот для шкіри голови, так само, як деякі бактерії для кишечника (2).

Ще одним нашим важливим досягненням є те, що нам вдалося сформувати  повний геном Malassezia limtata (3). Тепер нам буде легше вивчати ці дріжджі, які, як відомо, беруть участь в утворенні лупи.

Мікробіом - це невидима екосистема живих мікроорганізмів, яка є невід'ємною частиною вашої шкіри голови.