Доброго дня!  Основна інформація про файли cookie нашого сайту. Дізнайтеся більше  тут.

Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookies для поліпшення вашого користувацького досвіду.

Закрити

OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити
Previous

ЩО ТАКЕ МІКРОБІОМ ШКІРИ ГОЛОВИ?

Previous

ЩО ТАКЕ МІКРОБІОМ ШКІРИ ГОЛОВИ?

Що таке мікробіом шкіри голови?

Мікробіом - це невидима екосистема живих мікроорганізмів, яка є невід'ємною частиною поверхні шкіри голови і складається в основному з бактерій (в першу чергу, Staphylococcus epidermidis і Propionibacterium acnes), а також дріжджів (з сильним переважанням Malassezia restta) .
На 1см2 шкри голови розміщіюються мільйони цих мікроорганізмів! Як і в будь-якій екосистемі, ці організми зазвичай живуть в рівновазі один з одним і з шкірою голови, що забезпечує їх необхідними поживними речовинами, головним чином через піт і шкірний покрив. Що стосується шкіри обличчя і тіла, роль цього мікробіома полягає в захисті шкіри від патогенних мікроорганізмів. У кожної людини є свій індивідуальний мікробіом, і він може змінюватися в залежності від пори року або навіть в один і той же день.

Чим мікробіом шкіри голови відрізняється від мікробіому  шкіри інших частин тіла?

У порівнянні з шкірою голови, популяції бактерій і дріжджів, які живуть на поверхні шкіри, дуже різні. Вони також сильно різняться в залежності від області тіла, в якій вони живуть, тому що вони ідеально адаптуються до навколишнього середовища. Наприклад, бактеріальні види, присутні під нашими пахвами - область, яка виробляє багато поту - зовсім не такі, як на наших передпліччях.

Мікробом голови насправді найбільше схожий на мікробіом чола, оскільки виділення поту і шкірного сала в обох цих зонах схожі, хоча присутність волосся на шкірі голови, звичайно, робить цю область унікальною.

Які останні наукові відкриття в області мікробіому шкіри голови?

Після точного визначення основних бактеріальних і дріжджових колоній на шкірі голови (1), дослідження в L'Oréal дозволили нам визначити інші потенційні функції для цього мікробіому. Нещодавно ми виявили, що бактерії Cutibacterium насправді можуть бути джерелом вітамінів і незамінних амінокислот для шкіри голови, так само, як деякі бактерії для кишечника (2).

Ще одним нашим важливим досягненням є те, що нам вдалося сформувати  повний геном Malassezia limtata (3). Тепер нам буде легше вивчати ці дріжджі, які, як відомо, беруть участь в утворенні лупи.

Мікробіом - це невидима екосистема живих мікроорганізмів, яка є невід'ємною частиною вашої шкіри голови.