Доброго дня!  Основна інформація про файли cookie нашого сайту. Дізнайтеся більше  тут.

Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookies для поліпшення вашого користувацького досвіду.

Закрити

OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити
Previous

Чи може дієта стати причиною випадіння волосся?

Previous

Чи може дієта стати причиною випадіння волосся?

Дієта - одна з можливих причин випадіння волосся

Наше волосся регулярно оновлюються, тому втрата від 50 до 100 волосин в день абсолютно нормальне явище.

Однак в деяких випадках ми можемо втрачати більше волосся. Існує багато причин аномального випадіння волосся, і найчастіше вони пов'язані з генетичними, гормональними або екологічними факторами. Крім того, строгі дієти також можуть стати причиною випадіння волосся, оскільки здоров'я і краса волосся безпосередньо залежать від того, які продукти ми вживаємо щодня.

Дифузне (оборотне) випадіння волосся

Дослідження доводять, що в ряді випадків через кілька місяців після початку дієти люди починають помічати посилене випадіння волосся. Цей феномен у науці відомий як витончення телогена. Випадіння волосся в даному випадку є дифузним і безпосередньо пов'язане з харчуванням. Після припинення дієти волосся відновлює свій ріст.

Причина випадіння волосся під час дієти - дефіцит поживних речовин і стресовий стан

Розлади харчової поведінки, такі як нервова анорексія (AN) і нервова булімія (BN), можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, особливо у дівчаток-підлітків і молодих жінок. Це як медичні, так і психологічні наслідки. Крім того, розлади харчової поведінки часто супроводжуються різними дерматологічними симптомами, включаючи ксероз та випадіння волосся.
Низьковуглеводні, кето- та інші обмежувальні дієти допомагають швидко скинути зайву вагу, але при цьому частим побічним ефектом є випадіння волосся.

Це пов'язано з тим, що дієта, в якій зазвичай не вистачає таких важливих елементів, як білки, залізо, цинк або вітаміни B і D, може привести до дефіциту поживних речовин, а це в свою чергу безпосередньо впливає на ріст волосся. Дійсно, незбалансована дієта може привести до ламкості і сухості волосся, навіть якщо вона не дуже сувора.

Дослідження доводять, що суворі дієти є серйозним стресом для організму, а в поєднанні з дефіцитом поживних речовин ще більше підсилюють випадіння волосся.

Які продукти допомагають попередити випадіння волосся

Харчування відіграє вирішальну роль в збереженні здоров'я волосся, тому що воно забезпечує організм всіма речовинами (білки, вітаміни і мінерали), необхідними для росту волосся. Ось чому так важливо забезпечити здорове і збалансоване харчування, навіть коли ми стежимо за своєю вагою.
Щоб запобігти випадінню волосся важливо стежити за тим, щоб в щоденний раціон входили у достатній кількості наступні речовини:

  • Білки (риба, м'ясо, яйця і бобові), які необхідні для виробництва кератину для волосся;
  • Вуглеводи (крохмалиста їжа і злаки), які є джерелом енергії для росту волосся;
  • Жири та олії, природно присутні в структурі волосся;
  • Залізо (червоне м'ясо і риба);
  • Вітаміни (фрукти й овочі), які необхідні для білкового обміну.

Здоров'я і краса нашого волосся напряму залежить від того, що ми їмо. Ось чому сувора дієта може бути причиною випадіння волосся.

HUB_CONTENT_DHSC_CONTENT_03_Why_hair_loss_when_dieting.jpg