OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

Previous

Поширені питання про випадання волосся

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_01_Can_hair_loss_be_caused_by_menopause.jpg

ЧИ ВПЛИВАЄ МЕНОПАУЗА НА ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Так

Багато жінок відчувають загальне стоншення волосся (а не помітні області облисіння) під час менопаузи. Гормональні зміни, які відбуваються в цей період, є основною причиною випадіння волосся у жінок, особливо коли вони генетично схильні до андрогенної алопеції. Найбільші гормональні зміни під час менопаузи - це зниження рівня естрогену і прогестерону. Саме тому деякі жінки помічають, що їх волосся стаює слабкішими, тоншим і росте повільніше.
У той же час зменшення кількості цих гормонів викликає збільшення вироблення андрогенів (чоловічих гормонів), особливо тестостерону, які можуть викликати скорочення волосяних фолікулів, що призводить до випадання волосся. Крім того, андрогени можуть також викликати появу небажаного волосся на обличчі та інших ділянках тіла.
На жінок під час менопаузи діють і інші чинники, які можуть сприяти втраті волосся. Це в першу чергу високий рівень стресу, погане харчування, відсутність фізичних вправ, хвороби, сухий мікроклімат і безсоння.
Існує ряд поживних речовин (вітаміни групи В, цинк і омега-3 жирні кислоти), які допомагають підтримувати баланс гормонів і здоров'я волосся, а їх дефіцит може привести до випадіння волосся. Добавки, які містять вітамін B7 (або біотин), в даному випадку можуть відмінно допомогти зупинити випадіння волосся. Але приймати їх самостійно категорично заборонено. Будь-які добавки повинні бути виписані лікарем, після вивчення всіх аналізів.

Джерело:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5582478/

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_02_Can_hair_loss_be_genetic.jpg

Чи існує генетична схильність до випадіння волосся?

Так

Це явище називається андрогенною алопецією. Це найбільш поширена причина випадіння волосся як у чоловіків, так і у жінок, хоча найчастіше вона спостерігається у чоловіків. Як випливає з назви, андрогенна алопеція викликана генетичною схильністю (яка проявляється в більшій мірі у чоловіків) і впливом чоловічих гормонів, відомих як андрогени.

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_03_Can_hair_loss_cause_itchy_scalp.jpg

ЧИ Є СВЕРБІЖ ГОЛОВИ ПРИЧИНОЮ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Ні

За винятком рідкісних випадків, прямого зв'язку між свербіжем шкіри голови і випаданням волосся не існує. Але при цьому причиною облисіння може бути сильний свербіж, викликаний деякими захворюваннями шкіри голови, такими як псоріаз, стригучий лишай і себорейний дерматит.
Дійсно, більшість з цих патологій впливають на структуру, а також міцність кріплення волосяних фолікулів, тому волосся послаблюється і ламається. Свербіж, який виникає під час таких хвороб, часто призводить до агресивного дряпання шкіри голови, що побічно може бути причиною випадіння волосся на певних ділянках.
Сам по собі свербіж не провокує випадання волосся. Його провокують серйозні хвороби, які супроводжуються свербіжем.

ЧИ МОЖЕ ГОРМОНАЛЬНИЙ ДИСБАЛАНС ВИКЛИКАТИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Так

Так

ЧИ МОЖЕ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ БУТИ ТИМЧАСОВИМ?

Так

Telogen effluvium - наукова назва раптової, інтенсивної, дифузної втрати волосся. У цьому стані кількість волосся в фазі телогена збільшується до 30%, і зазвичай це відбувається приблизно через 3 місяці після події-тригера.
До найпоширеніших подій-триггерів відтоку телогена відносять: важку травму або хворобу, стрес або серйозну емоційну подію (наприклад, втрату близької людини), помітну втрату ваги і екстремальну дієту, пологи, фактори навколишнього середовища, такі як сезонні зміни, дефіцит поживних речовин, ендокринні розлади, важкі захворювання шкіри, прийом деяких препаратів.
Відтік телогена не передається у спадок і може проявлятися у людей всіх вікових груп, незалежно від статі. Діагноз зазвичай ставиться на підставі історії випадіння волосся, результатів трихограми, яка дозволяє підтвердити підозру на відтік телогену, і біопсії шкіри голови (в окремих випадках). Крім того, аналіз крові може підтвердити інші причини випадіння волосся.
Цей тип випадіння волосся є тимчасовим, а це означає, що коли причина буде видалена, волосся відновить свій природний цикл росту.

ЧИ ВПЛИВАЄ НОСІННЯ ШАПКИ НА ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Ні

Всупереч поширеній думці, носіння шапки або кепки не є причиною випадання волосся. Головні убори дійсно вирівнюють волосся на певних ділянках, але при цьому тиск зазвичай недостатньо великий, щоб пошкодити волосяні фолікули. В середньому кожен день ми втрачаємо від 50 до 100 волосся і носіння шапки саме по собі не збільшує цю кількість. Але варто зазначити, що в разі нерегулярної обробки, шапка може стати причиною розвитку інфекцій, які в викликають хвороби, що провокують випадіння волосся.

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_07_MY_FATHER_IS_BALD_WILL_I_BE_SO.jpg

МІЙ БАТЬКО ЛИСИЙ, ЧИ БУДУ Я ТЕЖ ЛИСИМ?

Так/Ні

Андрогенна алопеція є результатом дії двох факторів:
Посилення дії чоловічих гормонів (андрогенів) на корінь волоса і схильності до випадання волосся, яка передається спадково.
Спадковість відіграє дуже важливу роль в появі алопеції, але її вплив не є абсолютним.
Ось чому в сім'ї у когось може бути облисіння, а у когось - ні.
Якщо ваш батько лисий, швидше за все, ви теж будете ... або ні.

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_08_DOES_BALDNESS_STRIKE_ONLY_MEN.jpg

ОБЛИСІННЯ БУВАЄ ЛИШЕ У ЧОЛОВКІВ?

Ні

Жінки, як і чоловіки, також можуть страждати від випадіння волосся.
Оскільки андрогенна алопеція є результатом посилення впливу андрогенів на корінь волоса, часто в поєднанні з генетичним нахилом, чоловіки, як правило, більш схильні до цього захворювання, ніж жінки.
Варто відзначити, андрогенна алопеція у чоловіків і жінок розвивається по різному.
У чоловіків заключною стадією може бути випадання всього волосся, крім верхівки навколо шиї і скронь, в той час як у жінок випадіння волосся носить дифузний характер і обмежується верхньою частиною голови - в більшій чи меншій мірі. Повне облисіння у жінок - дуже рідкісне явище, пов'язане з серйозними захворюваннями і хіміотерапією.

HUB_CONTENT_DHSC_FAQ_09_HAVING_A_HAIR_CUT_FORTIFIES_HAIR.jpg

ЧАСТІ СТРИЖКИ ПРОВОКУЮТЬ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ?

Ні

Це міф. Волосся складається з кореня і стержня. Корінь волосся знаходяться в дермі і є своєрідною "фабрикою волосся". Видима частина складається з мертвих клітин. Те, що ми називаємо волоссям, насправді є мертвою структурою, тому стрижка ніяк не впливає на зростання або розвиток волосся.