Доброго дня!  Основна інформація про файли cookie нашого сайту. Дізнайтеся більше  тут.

Продовжуючи переглядати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookies для поліпшення вашого користувацького досвіду.

Закрити

OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити
Previous

МІКРОБІОМ ШКІРИ ГОЛОВИ

Previous

МІКРОБІОМ ШКІРИ ГОЛОВИ


Поверхня нашої шкіри голови має свою унікальну мікрофлору. Для її розвитку і збереження балансу існують всі умови: необхідна вологість, оптимальна температура, а також такі поживні речовини як шкірний жир і ліпіди. У нормальному стані мікробіом збалансований і корисна мікрофлора захищає шкіру голови від негативного впливу патогенних мікроорганізмів.
Мікрофлора шкіри голови найбагатша і різноманітна, якщо порівнювати з іншими частинами тіла. Так, коефіцієнт щільності різних видів мікроорганізмів на ній становить в середньому 106 / см², тоді як на шкірі передпліч він дорівнює 103 / см².

Ідеальний дует!
Майже половину популяції мікроорганізмів на шкірі голови складають дріжджі Malassezia spp, які виникають на шкірі голови з самого народження. Вся справа в тому, що на шкірі голови міститься багато ліпідів (шкірне сало), які є оптимальним середовищем для розмноження цих мікроорганізмів.
Окрім дріжджів Malassezia на шкірі голови також присутні такі бактерії, як стафілококи і коріноформні (паличкоподібні) бактерії. Вони потрапляють на шкіру голови повітряно-крапельним або ж контактним шляхом. Стафілококи і паличкоподібні бактерії відносяться до класу потенційно патогенних, але за рахунок регулярного миття волосся не наносять великої шкоди шкірі голови і волоссю.
Ще один вид бактерій, який може знаходитися на шкірі голови - Demodex folliculorum. Це маленький кліщ, який харчується мертвими клітинами і шкірним салом. Для людей з міцним імунітетом він не небезпечний, але в разі проблем з імунною системою Demodex folliculorum викликає дискомфорт і роздратування шкіри голови, які супроводжуються свербінням і відчуттям поколювання.

Дисбаланс мікробіома шкіри голови. Остерігайтеся лупи!
Під впливом різних факторів мікробіом шкіри голови може вийти зі стану рівноваги. Більш того, деякі захворювання шкіри голови пов'язані з порушенням балансу мікробіома. Так, коли дріжджі Malassezia spp надмірно розростаються це призводить до виникнення лупи.

HUB_CONTENT_DHSC_CONTENT_51_THE_MICROBIOME_ON_THE_SCALP.jpg