OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

Previous

Медичні препарати, які провокують випадіння волосся

Одна з причин випадіння волосся - прийом деяких ліків

Кожен день людина втрачає в середньому від 50 до 100 волосин і це вважається нормальним явищем оновлення волосся. Якщо ж щоденна втрата волосся перевищує 100 - мова йде про алопецію - посилене випадіння волосся.
Причин випадіння волосся дуже багато, вони включають генетичні фактори, фактори навколишнього середовища, гормональні зміни. Крім того, деякі ліки також можуть провокувати випадіння волосся в якості побічного ефекту. У медицині це явище відоме як лікарська алопеція.

Механізм дії ліків, які провокують випадіння волосся

Є багато ліків, які викликають випадіння волосся. Воно може бути раптовим або поступовим, дифузним або локалізованим, так як різні препарати по-різному порушують цикл волосся. Так, деякі ліки можуть прискорити перехід волосяного циклу з фази зростання (анагена) в фазу застою (телогена). Це стосується, наприклад, інтерферонів (див. нижче). Їх прийом може викликати інтенсивне і дифузне випадіння волосся, яке починається через 2-4 місяці після початку прийому ліків.

Інші ліки можуть передчасно перервати фазу росту волосся. Таким чином, випадіння волосся відбувається набагато швидше, ніж у випадку відтоку телогена, і починається через кілька днів або тижнів після початку лікування. Це явище відоме як витончення анагену.

Які ліки викликають випадіння волосся?

Найбільш частою причиною випадіння волосся, викликаного прийомом ліків, є алопеція, яка виникає в результаті хіміотерапії. Дійсно, багато протиракових методів лікування викликають значне або навіть повне випадіння волосся типу анаген-еффлювіум, так як втручаються в процес ділення клітин (мітоз) волосяного фолікула.

У деяких випадках випадання волосся типу телоген-еффлювіум викликають інтерферони - препарати, які використовуються при лікуванні гепатиту С або розсіяного склерозу.

Імунодепресанти також можуть викликати різні форми алопеції. Волосся може випадати як пучками по типу осередкової алопеції, так і рівномірно - по типу гіпертрихоза.

Побічний ефект випадіння волосся мають також статини, які використовуються для зниження рівня холестерину в крові; протигрибкові препарати; антидепресанти; протиепілептичні ліки і препарати, які використовуються для лікування депресії.

Як зупинити випадіння волосся, пов'язане з прийомом медичних препаратів?

Якщо причина випадіння волосся - прийом лікарських препаратів, хвилюватися не варто, оскільки процес обернений і ріст волосся відновиться протягом декількох тижнів або місяців після закінчення лікування.

Якщо вас турбує випадіння волосся - зверніться до трихолога, щоб з'ясувати всі можливі причини його виникнення і підібрати оптимальну схему лікування.

Існує багато ліків, які мають побічний ефект - випадіння волосся. Як правило, після закінчення їх прийому ріст волосся відновлюється.

HUB_CONTENT_DHSC_CONTENT_06_Medications_that_cause_hair_loss.jpg