OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

Previous

Випадання волосся після пологів

Типові симптоми випадіння волосся

Близько 90% молодих матерів відчувають раптове і інтенсивне випадання волосся, яке зазвичай починається приблизно через три місяці після народження дитини. Час між пологами і початком випадання відповідає тривалості фази спокою (телогена) росту волосся: цей період триває від одного до шести місяців, в середньому - три місяці. Це тимчасове випадання волосся, відоме як телогенове випадіння, є дифузним і в основному локалізується на маківці голови.
У цей період жінки можуть втратити до 30% волосся, а волосся, яке не випадає, стає тьмяним і ламким. Однак, незважаючи на те, що це випадання волосся може тривати кілька місяців, це явище цілком нормальне, оборотне, і у більшісті випадків ріст волосся відновлюється через 6-12 місяців після пологів.

Головна причина випадіння волосся в даному випадку - гормони

Під час вагітності величезна кількість естрогенів, які виробляються організмом жінки, перешкоджає переходу волосся в фазу телогену, що означає, що волосся «застряє» в фазі зростання (анагена). У цей період багато жінок помічають, що волосся росте значно швидше, ніж раніше, менше випадає і виглядає більш здоровими.
Після пологів вироблення гормонів змінюється і повертається на колишній рівень, що викликає масовий перехід волосся в фазу телогену. Це в свою чергу призводить до інтенсивної втрати волосся, відомої як післяпологове випадіння волосся.
Крім гормонального дисбалансу, в післяпологовому періоді до випадіння волосся може привести недолік сну, потенційний харчової стрес і необхідність догляду за новонародженим. Дефіцит заліза або вітамінів також може бути однією з причин випадіння волосся у жінок після пологів.

Післяпологова алопеція - тимчасове явище

На щастя, в більшості випадків післяпологове випадіння волосся носить тимчасовий характер, і з часом ситуація нормалізується. Хоча післяпологове випадіння волосся зазвичай не потребує лікування, дієта, багата залізом і вітамінами, може допомогти уповільнити цей тип випадіння волосся.

Однак, якщо післяпологове випадіння волосся триває більше року, рекомендуємо відвідати дерматолога або трихолога для виявлення і лікування причин облисіння.

Одна з причин випадіння волосся у жінок - післяпологовий період. У ньому іноді спостерігається різке і інтенсивне випадання волосся. Цей період настає, як правило, через три місяці після пологів.