OK

OK Відмінити

Дякуємо!

Закрити

ОТРИМАЙТЕ 
РЕКОМЕНДАЦІЮ СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ВАС

АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ ОЗНАК СТАРІННЯ ШКІРИ
РОЗРОБЛЕНО З ДЕРМАТОЛОГАМИ

Розпочати зараз

Skin ageing algorithm background

5 антивікових порад для рівномірного тону шкіри

Пошук ефективного засобу з догляду за шкірою, який допоможе повернути рівномірний тон обличчя, це завжди квест. Ми розглянемо причини нерівномірності тону шкіри, зокрема пігментації, і дізнаємося про процедури для відновлення тону шкіри.

5 антивікових порад для рівномірного тону шкіри

1. Остерігайтеся сонця – причини пігментації та старіння шкіри

Як бар'єрний орган, окрім захисту організму від патогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів або інших мікроорганізмів, які призводять до розвитку хвороби), наша шкіра також оберігає тіло від фізичного та хімічного стресу.

Але через щоденний вплив навколишнього середовища, вона поступово старіє, зокрема з’являються пігментні плями, за які несуть відповідальність сонячні промені. Окрім ультрафіолету, одним із найсильніших екологічних чинників, що пошкоджують шкіру є забруднене повітря, яке лише ускладнює проблему [1].

На зовнішній вигляд шкіри також впливають й інші чинники, пов'язані з навколишнім середовищем та нашим способом життя [2]. Окрім ультрафіолету, відомого як ключовий тригер пошкодження шкіри (пігментацію та старіння шкіри спричиняють, зокрема, UVB, UVA та ІЧ (інфрачервоні) промені), відомі й інші негативні фактори навколишнього середовища: промислове забруднення, міське середовище, паління.

2. Зробіть догляд за собою пріоритетом: як ваш спосіб життя впливає на шкіру

Спосіб життя також несе відповідальність за старіння шкіри і може стати причиною появи нерівномірного тону обличчя. Те, як ми спимо, а також щоденний стрес на роботі, алкоголь і паління, наявність або відсутність фізичних тренувань, харчування та прийом ліків – усе це має значний вплив на пігментацію, репарацію ДНК, імунітет шкіри та бар'єрну функцію.

Окрім ультрафіолету, забруднення навколишнього середовища також є важливим чинником екологічного навантаженя на людину.

Втома і стрес запускають процес секреції кортизолу: гормону стресу. Вироблення кортизолу гальмує утворення колагену, синтез білка та поглинання амінокислот. Але щоб мати рівний тон і залишатися здоровою, нашій шкірі потрібен колаген.

3. Очищуйте шкіру від забруднень – ще однієї причини нерівного тону

Забруднення завдає шкоди нашій шкірі та призводить до нерівномірності тону. Найбільше від негативного впливу страждає обличчя, шия та руки. Серед агресорів – озон, оксиди азоту, окис вуглецю, діоксид сірки та зважені частки [3].

Ці атмосферні забруднювачі чіпляються на шкіру та змішуються зі шкірним салом; під впливом ультрафіолету вони утворюють вільні радикали. Вони можуть спричинити появу алергії, екземи тощо. Забруднення також посилює деякі захворювання шкіри. Воно здатне прискорити старіння шкіри, зокрема сприяє розвитку гіперпігментації та, меншою мірою, утворенню зморшок. Як показують дослідження, велика кількість пігментних плям спостерігається в пацієнтів, які найбільше піддаються забрудненню повітря [4].

4. Антивікові засоби проти нерівного тону шкіри: застосовуйте захист від UVA та UVB-променів

Запобігти появі нерівного тону шкіри допомагають профілактичні заходи. Щодня використовуйте засіб з SPF, аби зберегти рівний тон шкіри (крем від UVA та UVB-променів – це ефективний фотозахист [5]). Захист від ультрафіолету, зокрема від UVB та UVA-променів, потрібен для того, щоб уникнути кумулятивних ефектів від впливу сонячного випромінювання.

Дослідження фотозахисту in vitro та in vivo показали, що, крім захисту від UVB, крем або спрей, який додатково містить UVA-фільтри, допомагає досягти високих результатів у профілактиці пошкоджень, зумовлених ультрафіолетовим випромінюванням, і таким чином отримати рівномірний тон шкіри [5].

5. Відлущуйте для рівномірного тону шкіри

Щоб отримати рівний тон шкіри, обов’язково використовуйте пілінг. Окрім основного завдання, він допоможе очистити пори і мінімізувати інші ознаки старіння, зокрема зморшки та пігментацію. Глибоко очищуючи шкіру, ви зможете позбутися мертвих клітин та запустити процес появи нових. І не забуваймо про SPF-захист!

Джерела:
1: Дюпон Е. та ін., УФ радіація: шкіра під загрозою (2003)
2: Крутманн та Інститут медико-екологічних досліджень Дюссельдорфа, Екологічно-індукована шкіра та старіння (2012)
3: Веркоттер та ін., Дослідження впливу забруднення повітря на функцію легень, подразнення та старіння (2010)
4. Клінічні дослідження L'ORÉAL RESEARCH 5: К. Маріон та ін., Вплив нетривалого денного світла: спектральна характеристика, вплив на шкіру та фотозахист (2014 рік).
5: C.Marionnet et al, Exposure to Non-Extreme Solar UV Daylight: Spectral Characterization, Effects on Skin and Photoprotection (2014)

go to top

ОНЛАЙН ДІАГНОСТИКА ШКІРИ

ОТРИМАЙТЕ РЕКОМЕНДАЦІЮ СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ВАС. РОЗРОБЛЕНО З ДЕРМАТОЛОГАМИ

РОЗПОЧАТИ ДІАГНОСТИКУ