• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Сонцезахисні засоби

Все, що необхідно знати
про ультрафіолетові промені

Разом із

Мішель Ле МетрНауковий радник з дерматології Vichy

Бенджамін БокаАвтор Cocktail Me

Інформація в засобах масової інформації стає все більш тривожною, рівень захворюваності на рак шкіри постійно зростає, засмага викликає острах. Дерматолог Мішель Ле Метр та автор коктейлів Cocktail Me (компоненти коктейлів на 100% органічні та природні) Бенжамен Бокен відповідають на наші запитання щодо захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Що таке сонячний капітал?

Протягом усього нашого життя шкіра накопичує погане сонячне випромінювання доти, доки може. Але коли шкіра не здатна більше його поглинати, стають видимими наслідки – з’являються пігментні плями, передчасні зморшки і зморщечки... Саме їх поява є ознакою того, що і в середині наш організм зазнав шкоди.

Чи всі ми рівні перед УФ-променями?

На жаль, ні. Ми народжуємося з різними фототипами шкіри, які краще чи гірше сприймають сонячне випромінювання. Таким чином, наявність більшої кількості меланіну в темній шкірі (у негрів чи у метисів)  краще захищає від властивостей ультрафіолетового випромінювання, але не звільняє  від використання сонцезахисних засобів.

Сонячний опік спричиняє пошкодження шкіри?

Так. Сонячний опік є результатом надмірного впливу сонця на шкіру. Під час сонячного опіку шкіра нагрівається, потім облазить, однак всередині шкода для шкіри є набагато серйознішою. Природна здатність клітин шкіри до відновлення стає недостатньою, з’являються незворотні пошкодження.

Чи можлива безпечна засмага?

Тільки за умови виконання основних правил, уникнення перебування на сонці в небезпечні години та дотримання порад експертів. Також потрібно використовувати сонцезахисні засоби з високим рівнем SPF, як мінімум SPF 40. Усупереч поширеній думці, крем із захистом від ультрафіолету не заважає підйому меланіну до поверхні шкіри (в результаті чого і з’являється засмага). Інша перевага засобів з високим рівнем SPF – вони дозволяють засмазі з’явитися поступово, без сонячних опіків. Це сприяє тому, що засмага тримається довше, а не зникає відразу після повернення з відпустки. Найкращий спосіб обрати сонцезахисні засоби – скористатися нашим тестом.

Відвідування солярію допоможе мені засмагнути швидше?

Ні. Навпаки. У солярії за короткий проміжок часу шкіра отримує дуже високі дози ультрафіолетового випромінювання типу А, що приводить до окислювання меланіну. В результаті ви виглядаєте засмаглими вже після 15 хвилин, проведеними під лампами солярію, але засмага не тримається довго і не захищає шкіру. З липня 2009 р. Міжнародне агентство з дослідження раку віднесло ультрафіолетові промені, які виробляються лампами для засмаги, до категорії канцерогенних для людини. Візьміть до уваги!

Деякі продукти харчування можуть покращити засмагу?

Дійсно, існують харчові добавки, які допомагають підготувати шкіру до і під час засмаги. Крім того, Бенжамен Бокен вважає, що «достатньо щодня, протягом 2-х тижнів до запланованого періоду засмаги, споживати антиоксиданти-каротиноїди, які відомі тим, що впливають на вироблення меланіну і тим самим сприяють засмазі». Антиоксиданти присутні в усіх кольорових овочах та фруктах, таких як морква, манго, абрикоси, червоний перець, полуниця, вишня, кабачки, помідори, крес-салат та інші. Запам’ятайте: чим яскравішим є фрукт – тим достиглішим він є і тим більше каротиноїдів він містить! Остання порада: для кращого засвоєння бета-каротину додайте трохи жирів, наприклад, 1-2 горіхи чи кілька крапель оливкової олії.

Простий і швидкий у приготуванні коктейль для підготовки до засмаги від Cocktail Me

На 1 склянку (250 мл) збийте у блендері 3 молодих морквини, ½ стиглого манго та 5 полуниць. Прикрасьте листочком м’яти. В ідеальному варіанті рекомендовано пити такий смузі щоранку. Однак, якщо на ринку ви не можете знайти манго, не вагайтеся і замініть його іншим кольоровим фруктом або овочем за вашим вибором, наприклад, помідором.