• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Волосся

3 помилки, яких варто уникати
під час боротьби з лупою

Разом із

Мішель Ле МетрНауковий радник з дерматології Vichy

Делфін КортейПерукар-стиліст

Поява лупи на нашому волоссі чи плечах часто штовхає нас на крайнощі. Як правило, щоб позбутися лупи, ми готові одразу використати “важку артилерію”. Такі дії часто не тільки не покращують, а й погіршують ситуацію, особливо коли мова йде про чутливу шкіру голови, яка може свербіти. Як позбутися лупи на голові, уникаючи цих помилок, та досягти бажаного результату.

Помилка № 1: Звинувачуємо себе

"Поява лупи не залежить від нашого бажання і в жодному разі не є результатом недотримання гігієни. До речі, від лупи страждає третина населення Землі. Незалежно від того, маєте ви жирне волосся чи сухе, поява лупи спричинена одним і тим самим порушенням – сальні залози виділяють занадто багато шкірного сала, що збільшує кількість природних дріжджів на поверхні шкіри голови. У великих кількостях дріжджі викликають свербіж і послаблюють шкірний бар'єр. У результаті шкіра голови стає чутливою, лущиться, що й спричиняє появу лупи", – стверджує дерматолог Мішель Ле Метр.

Помилка № 2: Надмірне миття

Це найрозповсюдженіша з помилок в боротьбі з лупою. Покінчіть із зайвим чи дуже агресивним миттям. Такі дії роблять шкіру голови більш чутливою та сприяють її запаленню.
"В ідеалі не частіше, ніж кожні два дні, використовуйте шампуні проти лупи, бажано з нейтральним рН, щоб відновити кислотно-лужний баланс", – пояснює Делфін Кортей, перукар, що працює на показах мод. Робіть вибір на користь нових засобів, наприклад, безсульфатних, які не шкодять волокнам волосся та чутливій шкірі голови, або засобів, активні компоненти яких (дисульфід селену, саліцилова кислота, кераміди, цинк, селен або вітамін РР) мають спрямовану дію проти лупи.

Помилка № 3: Власні хімічні досліди

"Виготовляючи власний шампунь з ефірними оліями, ви збільшуєте ризики виникнення запальних процесів. Часто ефірні олії є алергенними і можуть завдати шкоди чутливій шкірі голови. Тож надавайте перевагу заспокійливим формулам, які ви можете знайти в аптеках", – радить Мішель Ле Метр.

3 рятівні засоби

Окислюючий шампунь Делфін Кортей
Візьміть із собою в душ гребінець, який не боїться води. Коли піна від шампуню стане щільною, за допомогою гребінця акуратно розчешіть корені волосся, уникаючи надмірного тертя, щоб не пошкодити шкіру голови. Таким чином шампунь легко розподілити по всьому волоссю, що особливо зручно, коли у вас довге волосся. Ви очистите корені волосся і шкіру голови. Завдяки очищенню від надлишків шкірного сала і дріжджів, шкіра голови не буде занадто чутливою і почне менше лущитися. Через кілька тижнів лупа зменшиться, а шкіра голови стане здоровішою та чистішою.
Надавайте перевагу низьким температурам
Миючи голову і використовуючи фен для волосся, обирайте прохолодну воду або холодне повітря, щоб не викликати відчуття печії. Пам'ятайте, що тепло стимулює роботу сальних залоз.
Забудьте про аксесуари
Шарфи, капелюхи чи пов’язки нагрівають шкіру голови, внаслідок чого вона пітніє, а це, у свою чергу, активізує роботу сальних залоз.
Тож  намагайтеся не торкатися волосся, обирати шампуні від лупи, що не містять сульфатів, та не зловживати засобами для стайлінгу.