• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Волосся

Що робити із сезонним
випадінням волосся

Разом із

Pascale MoraПаскаль МораДиректор з наукових комунікацій Vichy

Весняна пора – це не завжди так казково, як здається на перший погляд. У той час, коли одні линуть думками до пташок та бджіл, інші тривожно спостерігають за розкиданим по подушці волоссям. Весна, як і осінь, є сезоном випадіння волосся. Спробуємо зрозуміти, чи є у вас ця проблема та як  боротися з причинами випадання волосся навесні та восени.

Дізнайтесь більше про волосся

Для того щоб зрозуміти, чому ваше волосся випадає, ви повинні знати, як воно функціонує. На вашій голові міститься близько 100 000 волосяних фолікулів – крихітних заводів, які відповідають за вироблення дорогоцінних волосин. У кожному фолікулі, на основі гнучкої колагенової оболонки, міститься цибулина: крихітний виступ, що має у собі всі речовини, відповідальні за ріст волосся.
Фолікули мають трьохфазний цикл роботи, що складається з фази росту, короткої регресуючої (або перехідної) фази і фази спокою, коли фолікул скидає волосину та припиняє свою дію. Протягом періоду від 2 до 12 місяців він прокидається, і цикл починається знову і знову.

Сезонні коливання

Для нормального волосся від 90% до 95% фолікулів ростуть у будь-який момент часу, тоді як від 5% до 10% відпочивають. Це призводить до природної втрати волосся у кількості від 50 до 100 волосин щодня. Проте навесні та восени цей показник може бути набагато вищим. Вчені підозрюють, що до цього причетне сонячне світло, яке може впливати на гормони у вашому організмі, переключаючи таким чином більше фолікулів у фазу спокою. Але це лише гіпотези. У такому випадку виникає проблема: залишений без лікування, аномально високий рівень випадіння волосся призведе до того, що ваше волосся стане тоншим, а шкіра голови буде просвічуватися.

Оцініть ситуацію

То що ж робити при випадінні волосся? "По-перше, потрібно визначити, чи випадає ваше волосся насправді", – говорить Паскаль Мора, керівник відділу наукової комунікації Vichy. Кілька десятків волосин на гребінці – це не страшно, проте жмені волосся на вашій подушці мають вас стривожити. Жінки повинні бути особливо обережними, щоб не сплутати випале волосся з тим, що зламалося – довге сухе волосся стає дуже ламким та може легко ламатися.

Правильний вибір: профілактика випадіння волосся

"У період сезонного випадання волосся головним пріоритетом є профілактика, – говорить Паскаль. – Вам необхідно зупинити випадіння волосся". Для цього вам потрібен продукт, який би був спеціально розроблений для боротьби з огрубінням колагенової оболонки фолікула, що спричиняє випадіння волосся, і водночас зміцнював би волокно волосини, стимулюючи мікроциркуляцію, яка підтримує здоров’я волосини. Поза межами періодів випадіння тонке волосся потребує іншого підходу: "Скоротити фазу спокою до мінімуму та стимулювати активність волосяної цибулини, що активує ріст нового волосся", – пояснює Паскаль.

Тихіше їдеш, далі будеш

Яке б рішення ви не прийняли, не варто поспішати. Волосся любить повільний підхід і має пройти не менше трьох місяців, щоб отримати видимий результат від будь-якої процедури. Терпіння у цьому випадку, безумовно, є запорукою успіху.

Рішення від Vichy