• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Догляд за шкірою

Чотири ключові стадії сну для красивої шкіри

Разом із

Pascale MoraПаскаль МораДиректор з наукових комунікацій Vichy

Як прокинутись із красивою шкірою? В чому секрет? Вчені дослідили хронобіологію і циркадні ритми і, декодувавши нічний графік роботи нашої шкіри, визначили основні стадії сну і їх значення для відновлення шкіри,  а також продемонстрували важливість фази «глибокого сну» у догляді за шкірою.

Подбайте про вашу шкіру завдяки відновлюючому сну

Зміна дня і ночі регулює «внутрішні годинники», що відповідають за наші хронобіологічні цикли. Звичайно, вони незамінні для правильного функціонування нашого організму. Шкіра підкорюється 24-годинним циклам, які називаються «добовими ритмами»: вдень вона запускає свої захисні функції для того, щоб протидіяти впливу навколишнього середовища; вночі вона відновлюється. Нерегулярний сон або його погана якість можуть порушити баланс циркадних ритмів, і, в свою чергу, це вплине на стан шкіри, що може проявлятись через нерівний колір обличчя, ознаки втоми та виражені почервоніння.

4 механізми регенерації шкіри обличчя, що впливають на те, як виглядає ваша шкіра вранці.

Всі ці 4 природні механізми досягають свого піку вночі:
1. Регенерація клітин для обличчя, що випромінює молодість
Дослідження показали, що кількість клітинних поділів сягає максимуму між північчю та першою годиною ночі, та мінімуму вдень, між 12:00 та першою годиною дня. Це підтверджує, що регенерація клітин шкіри значно вища вночі, ніж вдень.
2. Посилення мікроциркуляції для максимального клітинного обміну
Кровотік у шкірі досягає свого максимуму між 23:00 та 04:00 ранку. Тоді ж відбувається інтенсивне відновлення шкіри під час сну, бо посилення кровотоку пов`язане з піком клітинного обміну в шкіри, який або забезпечує шкіру поживними речовинами, або ж виводить токсини.
3. Епідермальне оновлення шкіри посилюється для сяючого кольору обличчя!
Зовнішній шар епідермісу складається з мертвих клітин. Наприкінці чотирьох-шеститижневого циклу вони відлущуються з поверхні шкіри у вигляді лусочок. Дослідження показали, що оновлення епідермісу досягає максимуму між 19:00 та 23:00. Активна діяльність вночі для сяючого кольору обличчя вдень!
4. Захисний бар`єр відновлено, шкіра м`яка і заспокоєна
Інтенсивна регенерація клітин у нічний час збільшує проникаючі властивості шкірного бар`єру. Шкіра втрачає багато вологи, що сприяє виведенню токсинів, яке збільшується та досягає максимуму між 23:00 та 04:00 ранку. У той же час посилюється ділення клітин, мікроциркуляція й оновлення епідермісу, що дозволяє шкірі відновити себе та бар’єрну функцію.

Отже, тепер ви знаєте все. Переконайтеся, що ви добре висипаєтесь протягом ночі. Однак, якщо  ваші ночі закороткі, вчені пропонують косметичні засоби, щоб відтворити ефект повноцінного сну на вашій шкірі.