• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Боротьба з недоліками

Протизаплідні
як засіб від акне?

Разом із

Dr Brigitte LetombeDr Brigitte LetombeGynécologue au CHRU de Lille

Протизаплідні, або оральні контрацептиви, іноді прописують для лікування акне. Правильно це чи ні? Лікар Брижитт Летомб, гінеколог зі шпиталю при Лілльському університеті, додає ясності.

Протизаплідні таблетки, або оральні контрацептиви, часто слугують засобом для лікування акне за умови правильного вибору препарату. Лікар Брижитт Летомб, гінеколог зі шпиталю при Лілльському університеті, розповідає про необхідне дозування і різні покоління протизаплідних засобів.

Чи підходять протизаплідні таблетки для лікування акне?

Потрібно бути обережнішим з подібними узагальненнями, оскільки «протизаплідними» насправді називають кілька різних типів контрацептивів, які, в залежності від гормонів і дозування, можуть по-різному впливати на шкіру.

Препарати, що містять тільки прогестин, здатні стимулювати секрецію шкірного сала, що може призвести до появи або посилення акне. З іншого боку, комбіновані протизаплідні засоби, тобто ті, до складу яких додатково входять естрогени, пригнічують активність сальних залоз, що дозволяє контролювати акне в залежності від типу прогестину.

Який тип протизаплідних потрібно обрати, щоб позбутися проблем зі шкірою?

Обирайте комбіновані препарати, до складу яких входить як естроген, так і прогестин. Засоби останнього покоління, що містять нові прогестини, допомагають у профілактиці акне.

Однак їх прописують лише в тому випадку, коли, наприклад, пацієнтка погано переносить препарати другого покоління, і лише за умови, що у неї немає протипоказань і ризику утворення тромбів (коли згустки крові блокують вену або артерію). За наявності протипоказань комбіновані контрацептиви не прописують.

Тож контрацептиви незамінні, якщо потрібно позбутися прищів?

Звичайно ж ні! Жінки з проблемною шкірою не завжди бажають приймати гормони. У цьому випадку існують ефективні антибіотики і / або креми для позбавлення від прищів. У разі акне, застосування деяких сильних препаратів протипоказане вагітним жінкам, оскільки може призвести до серйозних проблем при пологах. Тому лікар повинен одночасно прописати контрацептив, щоб виключити можливість вагітності.

Рішення від Vichy