• РУССКИЙ
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • РЕЄСТРАЦІЯ

Skin life blog

Боротьба з недоліками

Акне у дорослих:
як уникнути соціальної ізоляції

Разом із

Dr Nayla ChidiacDr Nayla ChidiacPsychologue

У підлітковому віці вугрі - явище звичайне, однак у дорослих вони можуть стати причиною емоційного дискомфорту і викликати почуття безпорадності. Психолог Нейла Чідіак розмірковує про зв'язок між акне та соціальною ізоляцією.

Угрі на обличчі можуть похитнути впевненість у собі. Психолог Нейла Чідіак проводить паралель між акне і соціальною ізоляцією та пропонує кілька рішень для відновлення самооцінки.

Ми звикли асоціювати акне з підлітковим періодом. Але більш ніж 40% дорослих жінок мають на обличчі ту чи іншу форму акне. Чому з цим так складно жити?

Як і відбитки пальців, обличчя кожної людини унікальне. Саме обличчя ми запам'ятовуємо в першу чергу, коли знайомимося з новими людьми. Воно може стати причиною любові з першого погляду або, навпаки, відторгнення.

Дорослі, які відчувають дискомфорт через акне, й так не дуже впевнені в собі, а вугрі здатні знизити самооцінку ще більше. Тому такі люди, ловлячи на собі чужі погляди, будуть думати, що всі навколо дивляться, одразу оцінюючи їх шкіру. Природно, що така емоційна вразливість робить побудову відносин досить непростою справою.

Яку пораду ви дали б жінкам, що страждають від акне?

Перш за все, я рекомендувала б їм проконсультуватися з дерматологом. Лікування, призначеного професійним лікарем, може бути цілком достатньо, щоб вирішити проблему. Допомогою психолога теж не потрібно нехтувати, якщо у людини низька самооцінка. Терапія допоможе вам повернути впевненість у собі.

На якому виді психологічної підтримки варто зупинити свій вибір?

Когнітивна поведінкова терапія добре виявляє себе в разі проблеми з самооцінкою, оскільки вона працює з нарцисичним неврозом і дозволяє зміцнити впевненість у собі в дуже короткий термін.
Проте, більш тривалий і глибокий психоаналіз теж може бути ефективним. Врешті решті, я нічого не маю проти гіпнозу, якщо його робить справжній фахівець.

Чи можна самостійно впоратися з порушеннями самооцінки?

Я відповім цитатою з Гете: «Якщо ви впевнені в собі, ви зможете надихнути впевненістю й інших». Низька самооцінка неминуче позначається на ваших відносинах із зовнішнім світом. У найгірших випадках це може призвести до добровільної ізоляції, виключення себе із соціуму. Я ризикую повторитися, але не соромтеся звернутися за консультацією до дерматолога, а також до дієтолога, оскільки деякі проблеми зі шкірою можуть бути пов'язані з неправильним харчуванням. Нарешті, якщо людина вже відчуває себе соціально ізольованою, важливо проконсультуватися з психологом.

Рішення від Vichy